Początkowo grupa nosiła nazwę Żużel, by w sierpniu 1982 roku zmienić nazwę na Lady Pank.
Pierwsza piosenka i zarazem pierwszy przebój grupy autorstwa Borysewicza „Mała Lady Pank” został zarejestrowany w krakowskim studiu Teatru STU z towarzyszeniem muzyków sesyjnych Andrzejw Dylewskiego (perkusja) i Wojciecha Bruślika (gitara basowa). Przy wsparciu ze strony ówczesnego dyrektora Stołecznej Estrady, Stanisława Cejrowskiego, w 1982 roku skrystalizował się pierwszy skład Lady Pank: Jan Borysewicz (gitara prowadząca, wokal), Janusz Panasewicz (wokal), Edmund Stasiak (gitara}, Paweł Mścisławski (gitara basowa) i Jarosław Szlagowski (perkusja). Panasewicz trafił do Lady Pank po odbyciu służby wojskowej, a Mścisławski i Szlagowski z zespo łu Oddział Zamknięty. W tym składzie nagrano pierwszą płytę, zatytułowaną „Lady Pank”. Promujące ją piosenki „Kryzysowa narzeczona”, „Vademecum skauta”, „Mniej niż zero”, „Zamki na piasku”, czy „Wciąż bardziej obcy” zdobyły dużą popularność. Po premierze płyty Lady Pank ruszyli w trasę koncertową, w ramach której zagrali kilkaset koncertów w całej Polsce.
W 1984 roku ukazał się kolejny album „Ohyda”, z którym grupa odbyła trasę po Stanach Zjednoczonych. W 1986 roku ukazała się płyta „LP 3”, a dwa lata pózniej „Tacy sami”. W 1989 roku zadebiutował nowy skład Lady Pank: Jan Borysewicz, Janusz Panasewicz, Jarosław Szlagowski, Piotr Urbanek i Kostek Joriadis (m.in. Papa Dance, Maanam, Bajm). Dwa lata później premierę miała kompilacja największych przebojów zespołu, „The Best Of Lady Pank”. W tym samym roku grupa zawiesiła działalność. Lady Pank powrócili na scenę w 1992 roku w całkiem nowym składzie Andrzejem Łabędzkim (gitara), Krzysztofem Kieliszkiewiczem (gitara basowa) i Kubą Jabłońskim (perkusja), by nagrać płytę „Nana”. W 1996 roku zespół wydał dwie płyty „Międzyzdroje” i „Zimowe Graffiti”. Rok pózniej ukazuje się płyta „Łowcy głów”. Rok 1999 przyniósł nowy kontrakt fonograficzny z wytwórnią Zic Zac BMG, dla której Lady Pank zarejestrował płytę koncertową. Nagrania miały miejsce w krakowskim klubie „FM”. We wrześniu następnego roku ukazała się kolejna płyta grupy, „Nasza reputacja”. Album miał. premierę w 18. rocznicę powstania zespołu. Jesienią odbyła się klubowa trasa koncertowa, w ramach której Lady Pank zagrał w 13 miastach w Polsce. W czerwcu 2002 roku na półki sklepowe trafiła druga kompilacja największych przebojów grupy. Na albumie znalazły się też dwie nowe kompozycje, do których teksty napisał Andrzej Mogielnicki, który po 15 latach wznowił współpracę. z zespołem. W sierpniu 2002 roku premierę miała płyta z muzyką do filmu „E=mc2”, którą skomponował Borysewicz. Rok później ukazał się krążek „Borysewicz-Kukiz”, nagrany w duecie z Pawłem Kukiem, wokalistą grupy Piersi. Płyta pokryła się platyną, a promujący ją singel „Bo tutaj jest jak jest” był częstym gościem w stacjach radiowych i telewizyjnych. Duet, wraz z Lady Pank, po raz kolejny pojechał z koncertami do Stanów. W czerwcu 2004 roku zadebiutował krążek „Teraz Lady Pank”. To kolejny album, do którego teksty napisał Andrzej Mogielnicki. Promująca go piosenka „Stacja Warszawa”, wraz z towarzyszącym teledyskiem, odniosła spory sukces w Polsce.
W 2007 roku ukazała się kolejna płyta – „Strach się bać”. 20 czerwca 2011 roku ukazał się album „Maraton”. Wydawnictwo promował utwór „Dziewczyny dzisiaj z byle kim nie tańczą”. Rok 2012 to dla grupy wyjątkowy okres – Lady Pank obchodził 30. lecie działalności.
Dyskografia:
Lady Pank (1983)
Ohyda (1984)
Drop Everything (1985)
LP3 (1986)
O dwóch takich, co ukradli księżyc
(1986)
O dwóch takich, co ukradli księżyc cz. 2
(1988)
Tacy sami (1989)
Zawsze tam, gdzie ty (1990)
Na na (1994)
Akustycznie: Mała wojna (1995)
Międzyzdroje (1996)
Zimowe graffiti (1996)
W transie (1997)
Łowcy głów (1998)
Koncertowa (1999)
Nasza reputacja (2000)
Teraz (2004)
Strach się bać (2007)
Maraton (2011)
Źródło: Historia Polski dzień po dniu