Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Agnieszka Kołakowska – Wojny kultur i inne wojny

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: < 1 minuty

Nie chodzi przy tym o żadne wywody filozoficzne, hermetyczne słownictwo i tym podobne rzeczy choć autorka – tak samo jak ojciec – jest filozofem.
Trzeba przyznać, że nie jest to lektura optymistyczna, poprawiająca nastrój i pozwalająca zapomnieć o tym, co wokół nas się dzieje – a dzieje się sporo. Książka zawiera zbiór osiemnastu artykułów pulikowanych w różnych wydawnictwach na przestrzeni dziesięciu lat, które można czytać w zasadzie wedle dowolnego rozdziału. I to jest najlepsze rozwiązanie. Dlaczego? Ano dlatego, że każdy rozdział daje do myslenia i trzeba go sobie przemyśleć – koniecznie!
Zamiast przydługawej recenzji, może tylko cytat Antoniego Libery i gorące zachęcenie do przeczytania książki – bez względu na poglądy.
Przeciwnicy znajdą w niej wyjaśnienie postaw ludzi wyznających inne zasady, a zwolennicy – doskonałe rozjaśnie niektórych, zdawało by się, zagmatwanych pojęć.
Zatem pora na cytat:
” Kołakowska jak mało kto w polskiej publicystyce klaruje, o co naprawdę chodzi w rozmaitych zjawiskach społecznych i intelektualnych dziejących się obecniena świecie. Otwiera na nie oczy, dostarcza argumentów, a nade wszystko języka, którego należy używać w sporze z czołowymi szalbierzami epoki.”

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze