Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Anna Kaczmarzyk

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: 2 minuty

„Kolarstwo Górskie nie jest łatwym sportem. Łatwa może być niedzielna przejażdżka. To nigdy się nie zmieni. Za to wyścigi się zmieniają – są coraz trudniejsze.” – Alison Sydor 

Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłkę, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo, to piękny sport. 

Pełen walki, zwrotów akcji i niespodziewanych rozstrzygnięć. Jak każdy sport przynosi za sobą wiele niezapomnianych chwil i przeżyć 

Gdy wygrywasz, zbytnio nie analizujesz tego faktu, gratulujesz sobie tylko zwycięstwa. Możesz wtedy dojść do niesłusznego przekonania, że wygrałeś ponieważ jesteś wyjątkowy. Ale zwycięstwo jest tylko miarą tego, jak ciężko pracowałeś i w jakim stopniu jesteś utalentowany pod względem fizycznym. Nie oznacza nic więcej. Z drugiej strony to przegrana mówi sporo o tym, kim naprawdę jesteś. Musisz wtedy odpowiedzieć sobie na pytanie czy winisz za porażkę innych czy bierzesz ją na siebie? Czy analizujesz swoje niepowodzenie czy raczej narzekasz i twierdzisz, że to pech. Czasami porażka ułatwi ci zrozumienie kim naprawdę jesteś – Alison Sydor. 

Anna Kaczmarzyk – ma 33 lata i mieszka w Istebnej ( Beskid Śląski ). Ukończyła studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego. Jest mama dwójki dzieci – dlatego na treningi może sobie pozwolić wczesnym rankiem, gdy dzieci jeszcze śpią.

W młodości  trenowała w Kadrze Narodowej PZN narciarstwo biegowe u boku Justyny Kowalczyk. Były razem cztery razy na Mistrzostwach Swiata w Narciarstie biegowym. Dlatego też kolarstwo górskie i przygoda Anny Kaczmarzyk z nim związana jest kolejną ciekawą stroną w jej  życiu. 

Anna Kaczmarzyk, przez 5 lat zawodowo uprawiała narciarstwo klasyczne trenując w Kadrze Narodowej, pieć razy wywalczyła Mistrzostwo Polski Juniorów w narciarstwie klasycznym i cztery razy uczestniczyła w Miatrzostwach Polski Juniorów. Po zakończeniu  kariery zawodowej zaczęła jazdę na rowerze górskim – już jako pasja.

Zapytałam Ani skąd u niej właśnie ta pasja do rowerów ? Odpowiedziała : – Mąż wcześniej jeżdził na rowerze i jak się poznaliśmy to kupił mi rower zabierał mnie na wycieczki i jeżdzilismy razem, potem samo się rozkręciło, a z mężem jeżdze, aż do dziś …

Dobrze jest podkreślić, że Anna Kaczmarzyk uczestnicząc w zawodach zmierza się często z dziewczynami, które zawodowo trenują w teamach rowerowych. 

Dlatego, też z przyjemnością udostępniam imponujące osiągnięcia, sukcesy i wygrane Ani : 

1 miejsce – MTBBikeMarathon w Istebnej 09.2013

2 miejsce-Bike Maraton w Wisle 06.2014

2 miejsce- Silesia XC w Godowie 08. 2014

2 miejsce -MTB Bike Marathon w Istebnej 09.2014

6 miejsce – Powerade Suzuki MTB Maraton w Istebnej 09.2011

2 miejsce- Uphil MTB na Równicę 08.2014

3 miejsce w klasyfikacji generalnej Uphil MTB Beskidy 2017.

2 miejsce – Uphil MTB Beskidy 22.07.2017 Ostry w Czechach 

3 miejsce -Uphil MTB Beskidy Mistrzostwa Równicy w Ustrtoniu 5.08 2017

 

Na koniec zapytałam Ani Kaczmarzyk -Czego życzy się kolarkom górskim?

– Połamania kół! Jak każdemu kolarzowi przed startem – odpowiedziała z uśmiechem. 

Zatem, właśnie tego życzę, ale również kolejnych sukcesów. 

Bardzo dziękuje za informacje, rozmowę i super chwile ! 

Rozmawiała : Karolina Kaźmierczak. 

 

Autor tekstu nie wyraża zgody na publikacje artykułu bez wcześniejszego poinformowania.

 

https://m.facebook.com/NaszSwiatSlow/

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze