Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Anne Bancroft 17.09.1931 – 6.06.2005

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: 2 minuty

Anne Bancroft otrzymała Oskara za pierwszoplanową rolę żeńską w filmie „Cudotwórczyni” z 1962. Jest to oparta na faktach historia Helen Keller, głuchoniemej i niewidomej dziewczynki. Zainteresowanym polecam lekturę pamiętnika Helen: „Historia mojego życia”.

Anne Bancrroft zagrała w tym filmie rolę Annie Sullivan, tytułowej cudotwórczyni, czyli nauczycielki, która szuka sposobu, by dotrzeć do zamkniętej w niewidzialnej ciszy dziewczynki. Petty Duke, filmowa Helen, otrzymała Oscara za rolę drugoplanową.

Anne Bancroft zagrała w takich filmach, jak „Tajemnice klasztoru Marii Magdaleny”, „Punkt zwrotny”, „Zjadacz dyń” czy „Być albo nie być”, w którym wystąpiła ze swoim mężem, Melem Brooksem.

{source}
<!– You can place html anywhere within the source tags –>
<iframe width=”480″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/I37wdS3pelU” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

<script language=”javascript” type=”text/javascript”>
// You can place JavaScript like this

</script>
<?php
// You can place PHP like this

?>
{/source} 

I oczywiście w pamięci pozostaje jej niezapomniana rola uwodzącej Dustina Hoffmana pani Robinson w filmie „Absolwent” z 1967 roku.

Wspaniała aktorka, intrygująca i piękna. Na zawsze.

Artykuł: Kino_kultura – Partnera Radia Istebna

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze