Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Beskidzkie Spotkania z Awangardą – Edycja Pierwsza

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: 3 minuty

3 września mieliśmy okazję uczestniczyć w pierwszym, ale nie ostatnim tego typu wydarzeniu, gdzie spotkali się ludzie kultury, sztuki, biznesu, polityki i my – zwyczajni, otwarci na świat mieszkańcy Trójwsi i okolic.

Na spotkaniu zorganizowanym przez Radio Awangarda, we współpracy ze Złotym Groniem, w hotelu na poziomie 710 metrów, gościliśmy burmistrza Ustronia, Przemysława Korcza i Przewodniczącego Rady Miasta Ustroń – Marcina Janika. Niecodzienności ich wizyty dodaje fakt, że przyjechali do Istebnej, aby osobiście podziękować i docenić przedsiębiorcę z Ustronia – Michała Bożka, który jako człowiek wyjątkowy pod wieloma względami otrzymał statuetkę Radia Awangarda – CZŁOWIEK NIEPOWSZEDNI.

Podczas wydarzenia mieliśmy okazję obejrzeć spektakl w reżyserii Adama Adamonisa – „Dzieci Sieci”. W aktorskie role wcieliły się dzieci z Trójwsi i poradziły sobie znakomicie. Poza sztuką cudownym przeżyciem było spotkanie z koronkami Beaty Legierskiej, mistrzyni heklowania oraz monumentalnymi rzeźbami Grzegorza Michałka, który jak nikt potrafi wydobyć z kawałka zwykłego drewna czy kamienia jego duszę i ducha. Na ten niezwykły wieczór korytarze Złotego Gronia zamieniły się w galerię, a to za sprawą obrazów z Galerii Kukuczka.

Zwieńczeniem wieczoru był niezwykły koncert zespołu muzyków zakorzenionych w Istebnej i regionie. Wałasi zachwycili jak zawsze, tym razem Symfonią Beskidzką.

Imprezę poprowadziła Małgorzata Karolina Piekarska, która znakomicie panowała nad całością, kulturą słowa pięknie spinała wszystko.

 

 

foto008

 

foto013

 

foto010

 

foto017

 

foto019

 

foto028

 

foto066

 

foto068

 

foto072

 

foto076

 

foto077

 

foto078

 

foto079

 

foto081

 

foto086

 

foto089

 

1

 

foto091

 

 

foto093

 

foto096

 

foto097

 

foto104

 

foto105

 

foto108

 

 

 

foto112

 

foto113

 

 

Foto: Natalia Gaurek

 

 

 

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze