Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

CATE BLANCHETT 14.05.1969

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: 3 minuty

Cate Blanchett, australijska aktorka teatralna i filmowa, genialna artystka. Doskonała, nieziemska, wybitna. Mówi sie o niej, że zagra wszystko. Potrafi w jednym filmie wcielić się w 12 postaci („Manifesto”)*, za każdym razem budując wiarygodną osobowość. Może być w filmach królową, bezdomnym, gospodynią domową, Bobem Dylanem, kimkolwiek. Była wyróżniona ponad 30 nagrodami, w tym 3 Złotymi Globami. Oscary dostała za drugoplanową rolę Katharine Hepburn w filmie „Aviator” i rolę główną w „Blue Jasmine”.

„Elizabeth”, „Władca Pierścieni”, „Elizabeth: Złoty wiek”, „Kawa i papierosy”, „Utalentowany pan Ripley”, „Babel”, „Płotka”, „Notatki o skandalu”, „I’m Not There. Gdzie indziej jestem”, „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”, „Carol”, „Niewygodna prawda”, „Idealny mąż”, „Kroniki portowe”, „Włamanie na śniadanie”, „Zaginione”, „Robin Hood”, „Hobbit”, „Thor: Ragnarok”… Nawet Kopciuszkowi kradnie show. Wszechstronna, o ogromnym wachlarzu umiejętności aktorskich, świetna zarówno w rolach dramatycznych, jak i komediowych. Aktorstwo inteligentne, bogate, głęboko penetrujące psychikę kreowanej postaci.

Jej „Manifesto” to aktorski majstersztyk. Ustami swoich postaci wygłasza manifesty, które, umieszczone w niespodziewanych sytuacjach, nabierają nowych znaczeń i są okazją do niesamowitych aktorskich kreacji. Na dodatek o sztuce mówi w tym filmie aktorka, która jest wyrazicielką najcenniejszych w sztuce wartości, twórczych poszukiwań, prawdy i piękna. Jej aktorstwo jest cudownym zwierciadłem, w którym możemy zobaczyć człowieka w jego poszukiwaniach, samotności, wielkości, w cudzie i bólu życia.

„Krzysztof Kieślowski powiedział, że robienie filmów jest rozmową z publicznością. Nawiązywanie kontaktu z ludźmi to emocjonujące przeżycie. Kiedy gram, czuję, że żyję”. (Cate Blanchett)

W 2019 roku czeka nas premiera filmu z Cate Blanchett:
„GDZIE JESTEŚ BERNADETTE?”, ekranizacja powieści Marii Semple. Polska premiera filmu 16 sierpnia.
Zwiastun filmu:

{source}
<!– You can place html anywhere within the source tags –>
<iframe width=”620″ height=”368″ src=”https://www.youtube.com/embed/pqnroADyAqQ” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

<script language=”javascript” type=”text/javascript”>
// You can place JavaScript like this

</script>
<?php
// You can place PHP like this

?>
{/source}

 

A ponieważ ról Cate Blanchett nie można mieć nigdy za dużo polecam filmy z nią w maju:
https://www.teleman.pl/osoby/Cate-Blanchett-3248

Jakie są Wasze jej ulubione role?

Dorota

* „Manifesto” było projektem artystycznym Juliana Rosefeldta, wystawą, na której Cate Blanchett wygłaszała XX-wieczne idee z 13 ekranów. W filmie, pod tym samym, co wystawa tytule, Blanchett zachwyca umiejętnością przeobrażania się w dowolne postacie w fantastycznych metamorfozach. Z entuzjazmem mogłabym polecać dowolny film z tą wielką aktorką. Jest mistrzynią sceny i ekranu. Wystarczy wybrać coś z jej filmografii i się delektować. Cudowna.

 

Cate Blanchett:

{source}
<!– You can place html anywhere within the source tags –>
<iframe width=”620″ height=”368″ src=”https://www.youtube.com/embed/jZQ6zDVOPlU” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

<script language=”javascript” type=”text/javascript”>
// You can place JavaScript like this

</script>
<?php
// You can place PHP like this

?>
{/source}

 

Artykuł Kino_kultura – Partnera Radia Istebna

https://www.facebook.com/Kino_kultura-387231078722295/

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze