Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Coco Bombay – z biedy do luksusu?

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: 2 minuty

Z całą pewnością nie zadają sobie tego pytania kobiety z Coco Bombay – miejsca na ziemi, a bardziej precyzyjnie, w Indiach, gdzie uratowane z handlu żywym towarem kobiety uczą się szyć i żyć.
Historie tych kobiet są tak niepojęte, że aż człowiek zadaje sobie pytanie:
jak to jest możliwe, że w czasach, kiedy technologia rozwija się w zawrotnym tempie, pokonując swoje kolejne ograniczenia, człowieczeństwo utknęło w średniowieczu?
A jednak.
Zapatrzeni w ten szalony pęd ku technologicznym nowinkom, zupełnie nie zuważamy problemu starego jak świat, otóż są kobiety sprzedawane jak przedmioty. I niech nas nie uspokaja to, że to daleko od nas – w Indiach. Na mniejszą skalę, dzieje się to również w nowoczesnej Europie, która z całą potęgą swoich instytucji nie jest w stanie rozwiązać problemu.
Wróćmy jednak do Indii.
Do tych niewielu kobiet los się jednak usmiechnął, a one mają szansę na lepsze życie. Na razie nauczyły się szyć,co jest dla nich szansą na wyrwanie się z zaklętego kręgu niemożności. Lecz umiejętność szycia to jedno, a utrzymanie się z tego to zupełnie inne wyzwanie.
Ale po kolei.
Wielu podróżuje do Indii, upając się egzotyką miejsc, kompletnie niezauważa skrajności, ktore są na każdym kroku. Na całe szczęście są też i tacy, ktorzy patrzą głębiej – bezduszność nie jest wszechobecna, i bardzo dobrze!.
Z tej wrażliwości rodzą się piękne rzeczy, a my możemy im pomóc się rozwinąć.
Nie będzie happy endu jeśli nie połaczymy miłości do Indii pewnej wrażliwej kobiety z naszą wrażliwością.
Zobaczcie na stronę, obejrzyjcie krótki film albo choć polubcie na Fb.

Smuci to, że na Facebooku sklep z odzieżą uszytą przez te kobiety i przeznaczoną na ich pomoc ma niespełna 140 polubień, a strony z byle pierdołami chwalą się tysiącami. Czyżby nadal bardziej wolimy oglądać świecidełka, odwracając głowę od prawdziwych problemów, chociaż tak odległych jak te indyjskich kobiet?

Mam nadzieję, że nie tym razem…

Tutaj macie lkinki:
https://www.facebook.com/cocobombayfashion
https://www.cocobombay.com/pages/the-women

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze