Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Debata, której nie było

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: 3 minuty

Proszę, nie podgrzewajmy niepotrzebnie napięcia, które niektórzy chętnie wzmagają. Pragnę przypomnieć, że na czwartek nie było zaplanowanego żadnego wywiadu na żywo. Odsyłam do posta, który pojawił się cztery dni temu — zachęcam do przeczytania chociażby jego ostatniego zdania: „Emisja wywiadów planowana jest na czwartek o 18:00 (18.04) na kanale YouTube Radia Awangarda.”

Aby coś wyemitować, najpierw trzeba to nagrać. Początkowo planowana była rozmowa na żywo, ale o awarii informowałem już wcześniej, co można sprawdzić w tamtym poście. W związku z tym odwiedziłem urząd gminy, rozmawiałem z panią wójt i wysłałem maila z propozycją przeprowadzenia rozmowy w środę o 10:00, deklarując gotowość dostosowania się do jej ewentualnych propozycji. Niestety, do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi, a na „Live z wójtem” dowiedziałem się, że pani wójt była w czwartek gotowa na rozmowę.

Przepraszam, ale kto wiedział o tej rozmowie? Ja nie, mimo że, według pani wójt miałem w niej uczestniczyć. Poziom manipulacji, który jest uprawiany przez obecnie urzędujących, jest trudny do zrozumienia, lecz to już pozostawiam do Waszej oceny. Tym bardziej, że nie jest to pierwsza manipulacja pod adresem Radia Awangarda i mojej osoby. Dla przykładu podam tylko jedno zdarzenie ze zmanipulowaną wypowiedzią na jednej z sesji Rady Gminy Istebna.

A poniżej opublikowane posiedzenie, które rzekomo nie opublikowałem – na radiowym YT można znaleźć ten zapis z datą 12 września 2023 roku!

Niepotrzebnie pracowałem na jednym artykule, dążąc do zachowania spójności przez dodawanie kolejnych etapów prowadzonych do rozmów. Zmieniłem to i opublikowany został nowy artykuł zawierający tylko wywiad ze Stanisławem Legierskim. Niestety, nie udało mi się nagrać rozmowy z panią Łucją Michałek-Chudecką. Proszę więc nie doszukiwać się tego, czego nie ma, a co jest celowo zniekształcane, choćby prze fejkowe konto „Marek Kaczmarzyk”, za którym kryje się puste konto, zapewne stworzone w jednym celu.

W tym miejscu chciałbym również wyjaśnić, że nie jestem etatowym pracownikiem radia. Zarabiam na życie gdzie indziej, a cały czas, który mogę, poświęcam radiu. Nie jestem w stanie śledzić wszystkiego, co się dzieje w tych gorących dniach. Tak miała się sprawa z ostatnim mailem, którego nie zauważyłem. Dlatego publikuję go dzisiaj tutaj, z nadzieją, ze odpowiedź na niego otrzymam od nowego wójta już po wyborach.

„W okresie ostatnich 4 lat powstał bardzo silny rozwój budownictwa indywidualnego w Trójwsi i zapowiada się że ten trend utrzyma się nadal przez okres dłuższego czasu, urbanizacja w naszym terenie ma bardzo wysokie tempo a tym samym pogłębia się chaos numeracji budynków – PYTANIE – Czy Kandydat/ka na Wójta ma zamiar w okresie np 1,5 roku wprowadzić w UG prace mające na celu wprowadzenie w Istebnej nazw ulic i przyporządkowania im nowej numeracji, w celu wprowadzenia ładu adresowego?

W ostatnim okresie UG zlecił firmie zewnętrznej opracowanie badań i wyników dotyczących warunków szkodliwych występujących na terenie Trójwsi. W tym dokumencie wskazano, że jednym z kluczowych warunków szkodliwych jest bardzo wysoki poziom hałasu wynikający z ruchu samochodowego na drogach wojewódzkich (co jest nieuniknione) w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowań mieszkalnych. Wysoki poziom hałasu szczególnie dotyczy pokonywania wzniesień na niskich biegach (inaczej się nie da) np odcinka Zajazd Pecio – Karczma po Zbóju. PYTANIE – Czy Kandydat/ka na Wójta ma zamiar lobbować w Zarządzie Dróg Wojewódzkich ustawienia ekranów dźwiękochłonnych lub barier akustycznych na odcinkach dróg o wysokim poziomie hałasu, czy jest zwolennikiem tego rodzaju zabezpieczenia zdrowia mieszkańców czy raczej przeważają u niej/jego walory estetyczne krajobrazu?”.

Proszę o zachowanie spokoju i przemyślenie, komu te działania naprawdę służą. W niedzielę pokażemy, komu zaufaliśmy i kogo obdarzyliśmy władzą w gminie na kolejne lata.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich mieszkańców.

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze