Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Dziś dzień dwóch gwiazd

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: 3 minuty

Hofman to niekwestionwana gwiazda kina, z dorobkiem przeszło pięćdziesięciu filmów,  pięciu nominacji i dwóch Oscarów oraz całkiem sporą ilością pozostałych nagród. Niezbyt wysoki (167 cm) facet z kompleksami, dzięki mistrzowskiemu opanowaniu sztuki aktorskiej, zdobywa uznanie krytyków i publiczności, a jego kreacje w „Absolwencie”, czy „Rain Manie” – choćby wymienic tylko te dwa – nie pozostawiają żadnej wątpliwości.

„Długo żyłem w potwornej biedzie, nie dojadałem, spałem na podłodze, w kuchni w kawalerce Gene’a Hackmana, szlajałem się po mieście w poszukiwaniu dorywczych robót i łaziłem na zdjęcia próbne, na których mnie wyśmiewano i radzono, bym zmienił zawód. Wytrwałem. To mój największy życiowy sukces”.

 

{source}
<!– You can place html anywhere within the source tags –>
<iframe src=”http://ebd.cda.pl/620×368/7207364b” width=”640″ height=”360″ style=”border:none;” scrolling=”no” allowfullscreen name=”v2″></iframe>

<script language=”javascript” type=”text/javascript”>
// You can place JavaScript like this

</script>
<?php
// You can place PHP like this

?>
{/source}

 

Drugą dzisiejszą gwiazdą jest tenisista, Roger Federer – uwżany jest za najlepszego zawodnika w historii dyscypliny. Ma na swoim koncie rekordowe 20 zwycięstw w turniejach wielkoszlemowych (Australian Open, Roland Garros, Wimbledon, US Open.  Federer w ciągu swojej kariery wygrał 102 turniejów rangi ATP World Tour w grze pojedynczej oraz osiągnął 54 finały i jako trzeci tenisista doszedł do granicy tysiąca zwycięskich meczów.

„Czasami, gdy jestem z rodziną w domu lub na wakacjach, zastanawiam się, gdzie będę za dziesięć lat. Mam świadomość, że wtedy będę już poza tenisem, ale ten dzień nie napawa mnie strachem. Mogłem przecież odejść w 2009 roku, kiedy wygrałem wszystko. Triumfowałem w Rolandzie Garrosie, potem zwyciężyłem w Wimbledonie i pobiłem rekord Samprasa w liczbie wielkoszlemowych tytułów”.

 

{source}
<!– You can place html anywhere within the source tags –>
<iframe width=”640″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/116_uIB2DP4″ frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

<script language=”javascript” type=”text/javascript”>
// You can place JavaScript like this

</script>
<?php
// You can place PHP like this

?>
{/source}

 

 

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze