Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

HUGH JACKMAN – 12.10.1968

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: < 1 minuty

Znany m.in. z filmów, w których wcielił się w postać Logana/Wolverina. Wykreował również zupełnie odmienne role w takich filmach, jak „Nędznicy”, „Labirynt”, „Prestiż”, „Kod dostępu”. Zagrał z Nicole Kidman w „Australii”, był Królem rozrywki, Van Helsingiem czy Leopoldem u boku Meg Ryan. Ma też na swoim koncie role w filmach „Źródło” czy „Giganci ze stali”. Macie swoje ulubione filmy z Hugh Jackmanem?

O roli Wolverina tak mówił: „Rola tego typu sprawia, że postać staje się ważniejsza niż aktor. (…) To outsider skłócony z całym światem, i chyba właśnie za to fani go tak uwielbiają”.

Hugh Jackman jest bardzo wszechstronnym aktorem. Gra rewelacyjnie Wolverina. Śpiewa, tańczy w musicalach. Wiarygodny, fantastyczny w różnorodnych rolach. Otrzymał Złoty Glob i był nominowany do Oscara za rolę w filmie „Nędznicy”. Saturna dostał w kategorii najlepszy aktor za rolę Logana/Wolverina w filmie „X-Men”.

„Zawsze czułem, że jeśli ugniesz się pod ciężarem strachu, ten strach tak naprawdę nie odchodzi. Obawa sprawia, że że człowiek jest mały. Dlatego zawsze zgadzałem się na rzeczy, których najbardziej się bałem. Strach przed tym, że zawiodę samego siebie, a potem siedząc sam w pokoju będę się zastanawiał, co by było, gdybym miał odwagę powiedzieć 'tak’ – to elektryzuje mnie i napędza bardziej niż cokolwiek innego”.

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin i wielu aktorskich wyzwań.

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze