Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Jaka siła to sprawia?

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: 2 minuty

Odpowiedzieć w kilku zdaniach na tak postawione pytanie nie sposób, nie sposób wypisując nawet kilkusetstronicowe elaboraty. To trzeba przeżyć. Ale żeby przeżyć, najpierw jakaś magiczna siła musi wypchnąć cię w mroźną noc na szlak. I nie doszukuj się w tym żadnej logiki czy znaczenia – to się dzieje.
Nagrodą nie jest żaden finansowy zastrzyk niezaplanowanej gotówki, nie jest też poklask publiki – idziesz przecież tylko przy świetle czołówki. Może za wyjątkiem sytuacji, kiedy o 23:00 wchodzisz na chwilę do schroniska, zjeść coś ze swoich zapasów, napić się, lekko ogrzać, a odpowiadając przy okazji kilku nocnym markom w schronisku, którzy wczesnym rankiem będą ruszali dalej, że idziesz jeszcze na szczyt i tam będziesz nocować, słyszysz: szacun. I to dodaje skrzydeł, tyle wystarczy…, że ktoś, kto też chodzi po górach, docenił ciebie tym jednym słowem.
Później już „tylko” wykopanie platformy pod namiot o godzinie 1:30, rozbicie namiotu, wypakowanie karimaty, spiwora i… starasz się zagrzać i zanąć. Noc na szczęście bezwietrzna, z mrozem „do wytrzymania”.

Poranek – odsłonięcie wejścia do namiotu, rzut okiem na wstający, po lekko przespanej nocy dopiero budzący się dzień i… zapominasz.
Zapominasz o wszystkim, bo to, co rozpościera się przed tobą, to coś, czego nie wyrażą słowa, nie odda żadne zdjęcie – to poruszenie duszy, która wpada w uniesienie na widok fantastycznych obrazów w połączeniu z absolutną ciszą.
Bierzesz co masz pod ręką i idziesz robić zdjęcia, nie zważając na to, że chwilę później ręce powoli kostnieją. Jednak po chwili wkładasz je do kieszeni, a ty stoisz i podziwiasz cud narodzin nowego dnia w bajkowej scenerii.
Czy to prawda?
Zobaczcie kilka zdjęć, które są bladym odbiciem rzeczywistości i przyznacie rację.

 

20221218 065624

 

20221218 065446

 

20221218 065641

 

20221218 084612

20221218 074748

 

20221218 084631

Dlaczego warto o tym pisać?
Ano dlatego, że może ktoś skusi się, aby zobaczyć coś, co tak naprawdę dostępne jest niewielu, choć wielu mogłoby to zrobić. Wyjdź, zobacz, a już nigdy nie zapomnisz tych widoków. Im wyżej, tym piekniej – taka jest prawda.

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze