Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Józef Michałek

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: 3 minuty

Sukces jest efektem ciężkiej pracy, cierpliwości, pokory i wiary, że wszystko jest w życiu możliwe…

Idzie jak pielgrzym do świętego miejsca,by zaspokoić swe najskrytsze pragnienie.Nie straszne mu zimno ani szalejący wiatr,gdyż ma nadzieję na głębokie spełnienie.Obarczony ciężarem naraża życie,by na szczycie otrzeć się o niebo.Wyzywa los i opiekuńcze siły,by przeżyć coś naprawdę wielkiego.Poświęca swą egzystencję,mobilizuje całą wolę,by na górze znaleźć to,czego na próżno szuka na dole…

Chodzenie po górach i wspinanie się to miłość i pasja w jednym, tak jak u artysty malowanie. To przekraczanie własnych granic i słabości, szukanie własnego ja, tego Wyższego Ja, to cisza i pokój duszy, to zewnętrzne piękno i wewnętrzna harmonia, to radość i lekkość i poczucie wolności. To źródło siły i energii życiowej. To przyjaźń z duchami natury i bycie bliżej tej Wyższej Rzeczywistości. Doznania, jakie ogarniają człowieka po dotarciu na szczyt, są wyjątkowe – te słowa powyżej najbadziej kojarzą mi się z wielką pasją do gór. Dlaczego? Poniekąd sama to czuje. Tam jakieś mizerne wyczyny w tej dziedzinie mam. Ale nie o mnie ten tekst ( na szczęście- bo zanudzać to żadna sztuka) W każdym razie wracając do tematu – meritum bo to tak ładniej brzmi jakby. Taką pasje czyli „góry” ma bez wątpienia Józef Michałek, myśle że a nawet wiem! Człowiek dość znany, lubiany i szanowany (ja czapka z głowy) za …. całokształt swojego życia. Józef Michałek jest projektodawca / założycielem Radia Istebna, czyli zarówno tej strony Facebook, jak również strony www Informator Radia Istebna.

Krótka historia moja o Józefie Michałku, nie będzie niczym rewelacyjnym (niestety moje źródło to moje odczucia i informacje wyciągnięte przez przypadek, chociaż celowo od J. Michałka.
I w tenże podstępny sposób udało się mi odrobine informacji zakodować. Poczytajmy … Zainteresowania: podróże, góry, ciekawa książka, film.
Józef Michałek- Realizował program dotarcia do najwyżej, najniżej i najdalej wysuniętych, lądowych krańców Europy – był już na Cabo da Roca ( zachód – Portugalia), Nordkapp (północ- Norwegia), ujście rzeki Bajdaraty (wschód – Rosja). Wszedł też na najwyższe góry Europy: Mont Blanc (4810 m n.p.m.) i Elbrus (5642 m n.p.m.). Pozostało jeszcze południe i najniżej położone miejsce w Europie. Na przełomie lutego i marca był w najniżej położonym miejscu na świecie (Morze Martwe- Izrael). Chodził też po Alpach (Szwajcaria, Austria, Francja), Tatrach polskich i słowackich.Bo góry to właśnie jedna z Jego pasji i wszystko to, co się z nimi wiąże. Chęć odkrywania nowych, nieznanych wcześniej szlaków, pokonywanie własnych słabości, aż końcu dotarcie na szczyt. Niektórym wystarczy rekreacyjna wędrówka, ale są osoby, jak Józef Michałek, które chcą czegoś więcej. To ludzie którzy chcą wspinać się coraz wyżej i w każdych warunkach ( i tu muszę wytracić z wątku – czy dalej warto? ) Gdzie? Już teraz nie pamietam źródła wyczytałam, że, podobno możliwość rozwijania swojej pasji staje się dla człowieka czymś, co pomaga w realizacji samego siebie poza pracą, w czasie wolnym. Daje dodatkową energię i pozwala zapomnieć o monotonii. Brzmi bardzo pięknie, jednakże ! no właśnie to ta chwila kiedy słów brakuje …. czyli czas skończyć te moje dyrdymały słowne, a pewnego rodzaju obiektem kultu, kwintesencją i dedykacją z pełną atencją znaczenia tego słowa niech będzie link z piosenką ( i tak za ten tekst – post, wiszę na czereśni, tej w zasięgu oka Józefa Michałka -nieważne czasami warto)

Kochani mam do Was prośbę taką zwykła prośbę … Radio Istebna jest otwarte na każdy pomysł, na każdego człowieka, z milionem wad również (patrz na mnie) Facebook, Informator Radia Istebna daje każdemu możliwość realizacji swoich pomysłów, możecie pisać mieć swoją audycje radiowe , możecie redagować stronę Facebook ( czyli umieszczać posty) Tylko zwyczajnie … pomóżmy człowiekowi, który stworzył nam, wam ku temu warunki …i niestety realia- za darmo Radia nie ma.


A teraz idę szykować sobie szubienice ; )


Pozdrawiam ciepło i serdecznie.

Karolina Kaźmierczak.

https://m.youtube.com/watch?v=GKHOYIrg-6Q

 

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze