Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Kairan Quazi – kolejny geniusz?

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: < 1 minuty

Najpierw pytanie do tych troszkę starszych. Czy pamiętacie, co robiliście w wieku 14 lat? Tak, tak te niewinne czasy, kiedy nasz największy problem polegał na zdecydowaniu się, na co wydać kieszonkowe: wybrać się z przyjaciółmi na dyskotekę, kupić najnowszy tom Harrego Pottera, a może wyjść do kina na najnowszy film. Może też, jeśli mieliśmy na tyle szczęścia, wyjechaliśmy na weekend z kumplami do babci.

Teraz poznajcie Kairana Quazi, który zdaje się nie mieć tych problemów. W wieku 14 lat ten młody człowiek właśnie ukończył studia i szykuje się do pracy w SpaceX. Tak, dobrze przeczytaliście. W SpaceX, firmie Elona Muska, która chce przetransportować ludzi na Marsa. A wy myśleliście, że wybranie outfitu na dyskotekę było stresujące 😛

Wygląda na to, że Quazi nie jest zwyczajnym 14-latkiem. Nie był też zwyczajnym dzieckiem. Oczywiście, kiedy mówimy „niezwyczajny”, to mamy na myśli „niesamowity geniusz.

Cóż, kiedy większość z nas w wieku dwóch lat dopiero dukała pojedyncze słowa, Quazi już mówił pełnymi zdaniami! Kiedy my w wieku dziewięciu lat martwiliśmy się, czy dostaniemy rolę w szkolnym przedstawieniu, on już studiował na poziomie college’u. W tym czasie zrobił też mały „praktyczny staż” w Intelu, zajmując się sztuczną inteligencją. W wieku 11 lat – kiedy większość z nas zastanawiała się, jak uciec od matematyki – on zaczął studia na Uniwersytecie Santa Clara.

I teraz, w wieku 14 lat, ten młody geniusz dołączył do SpaceX, będąc najmłodszą osobą w historii, która to zrobiła.

Więc tak, w międzyczasie, podczas gdy my staraliśmy się ogarnąć swoje 14-letnie życie, Kairan Quazi wydaje się mieć wszystko.

I co Wy na to?

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze