Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Kalejdoskop 01.01.2024

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: < 1 minuty

Zastanawialiście się kiedyś, czy sztuczna inteligencja mogłaby poprowadzić audycję radiową? No cóż, w dzisiejszych czasach, gdy roboty aspirują do roli baristów i kierowców, czemu by nie dać im szansy na karierę radiowca? Wyobraźcie sobie, jak bezbłędnie wymawiałaby nazwiska trudnych do wypowiedzenia reżyserów, a przy tym nigdy by się nie zająknęła! Oczywiście, brakowałoby trochę tych nieoczekiwanych niespodzianek – i kto wie, może nawet sztuczna inteligencja miałaby swoje radiowe postanowienia noworoczne? Zapewne obiecałaby sobie, że już nigdy nie pomiesza tytułów filmów, a swoje recenzje zawsze zaczynałaby od „W mojej nie tak całkiem ludzkiej opinii…”. Dziś malutka próbka jej możliwości – mocno niedoskonała – jeszcze 🙂

A skoro już przy postanowieniach jesteśmy, czy wytrwaliście w swoich noworocznych obietnicach? Czy może już po cichu zamieniacie siłownię na kanapę i zdrowe przekąski na czekoladę? Nie martwcie się, jesteśmy tylko ludźmi – albo przynajmniej ja jestem, sztuczna inteligencja mogłaby tutaj mieć pewnie wątpliwości.

Przechodząc do tematów bardziej filmowych, mam dziś dla Was recenzję recenzji filmu „Ferrari” – tak, dobrze przeczytaliście. Będę recenzować recenzje, bo przecież każdy ma prawo do drugiej opinii, a nawet trzeciej czy czwartej. A potem zanurzymy się w samym filmie, który jak przystało na tytuł z szybkimi samochodami, zapewne pędzi przez fabułę z prędkością światła.

Na koniec mam dla Was wyzwanie – 12 książek, które warto przeczytać w tym roku. https://radioawangarda.pl/poza-horyzont/
Może to być dwanaście powodów do dumy lub dwanaście okazji do ucieczki od codzienności. Kto wie, być może jedna z nich zainspiruje Was do stworzenia własnej sztucznej inteligencji – tej, która będzie mogła prowadzić audycję razem z Wami. Albo przynajmniej pomóc w organizacji Waszej biblioteki.

Tak więc, przygotujcie się na godzinę pełną niespodzianek i bądźcie gotowi na wszystko – nawet na to, że sztuczna inteligencja może Was dzisiaj czymś zaskoczyć. Zapnijcie pasy, bo nasza radiowa podróż właśnie się rozpoczyna!

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze