Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Kalejdoskop #34

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: < 1 minuty

Jeśli szukasz inspiracji na spędzenie godziny w towarzystwie ciekawej audycji radiowej, to mam dla Ciebie coś specjalnego. W najnowszym wydaniu Kalejdoskopu Radia Awangarda, zabieram Cię w podróż pełną muzyki, historii i refleksji.

Audycję rozpocząłem od serdecznego powitania słuchaczy i przypomnienia o imieninach, które obchodzą m.in. Aleksander, Anastazy, Asteriusz, Bazyla, Bernard, Bernardyn, Bronimir, Bronisąd, Dawid, Elfryda, Józefa, Karol, Kolumba, Saturnina, Taleleusz, Teodor, Wiktoria. Z humorem i ciepłem mówiłem o znaczeniu staropolskiego imienia Bronimir, co dodało audycji swojskiego klimatu.

Następnie przeszliśmy do muzycznych dedykacji. Przypomniałem o 78. urodzinach Cher, artystki, która nie tylko śpiewa, ale również gra w filmach, zdobywając Oscary i Złote Globy. Wspomniałem także Joe Cockera, który swoim ochrypłym głosem przebił oryginalne wykonania piosenek Beatlesów. Te muzyczne wspomnienia przeplatały się z piosenkami, które wybrałem specjalnie dla Was.

W audycji nie zabrakło również historycznych ciekawostek. Przypomniałem o urodzinach Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, pisarza i żołnierza, oraz Henryka Jaskuły, żeglarza, który jako pierwszy Polak okrążył samotnie Ziemię. Wspomniałem także Zbigniewa Preisnera, kompozytora muzyki filmowej, i Józefa Łuszczka, mistrza świata w biegach narciarskich.

Podzieliłem się również refleksjami na temat filmu „Ona” i nowoczesnych technologii, takich jak GPT-4o. Zastanawiałem się nad przyszłością relacji międzyludzkich w erze cyfrowej, co skłania do głębszych przemyśleń.

Na koniec audycji przybliżyłem postać Marka Aureliusza, rzymskiego cesarza i filozofa, którego „Rozmyślania” są pełne uniwersalnych mądrości. Zachęcam do przeczytania tej książki, dostępnej również na Wolnych Lekturach.

Jeśli szukasz audycji, która nie tylko dostarczy Ci rozrywki, ale także zainspiruje do refleksji, Kalejdoskop Radia Awangarda jest właśnie dla Ciebie. Dołącz do mnie i pozwól się porwać moim opowieściom i muzycznym dedykacjom. Zapraszam do odsłuchania!

Józek

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze