Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Kalejdoskop Radia Awangarda 15.01.2024

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: < 1 minuty

Czy słyszeliście o audycji, która sprawi, że poniedziałkowe bluesy staną się dla was źródłem radości? „Blue Monday” to audycja, która zamienia najbardziej ponury dzień tygodnia w serię ciekawych zdarzeń. Jej przewodnim motywem są historie ludzi, którzy mimo potknięć odnieśli spektakularny sukces. A są tam same zacne nazwiska. Posłuchajcie audycji i przyznacie mi rację.

A w naszej audycji nie mogło zabraknąć też recenzji filmowej, prawda? Mam dla Was coś wyjątkowego: film „Jeźdźcy sprawiedliwości”.

To historia mężczyzny, który wraca do Danii, aby zająć się córką. Jednak jak to w życiu bywa, los ma dla niego inne plany. Do jego drzwi puka Otto, matematyk zajmujący się statystyką, który był w tym samym pociągu co żona głównego bohatera. To tyle – resztę wysłuchajcie, a najlepiej jeśli połączycie to z obejrzeniem filmu, który znajdziecie pod tym linkiem: Jeźdźcy sprawiedliwości

Książkowe Eko-przygody
A teraz czas na coś zupełnie innego – książkę „Globalne ocieplenie. Podręcznik dla Zielonej Prawicy” autorstwa Jakuba Wiecha.

To nie jest zwykła książka, to prawdziwa ekspedycja przez dżunglę współczesnych problemów środowiskowych. Autor zabiera nas w podróż po meandrach niskiej jakości mediów, dezinformacji i problemach edukacyjnych. Jakby tego było mało, książka obnaża też problemy nauki, jak choćby czasopisma udające naukowe publikacje. Wartościowa lektura, która otwiera oczy na współczesne wyzwania ekologiczne i działania ekologów oraz ich przeciwników​​. Dzięki tej książce dostaniecie takie informacje, które pozwolą Wam spojrzeć na problem ekologii bez uprzedzeń i będziecie mogli dyskutować z każdym! Dostaniecie niezłą porcję konkretnych argumentów.
Książkę możecie sobie kupić tutaj: Globalne ocieplenie

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze