Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Pieniądze, sztuka i historia

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: < 1 minuty

Sprzedaż obrazu „Kobieta z zegarkiem” za astronomiczną sumę 139,3 mln dolarów na aukcji w Nowym Jorku wywołała falę zdziwienia i zainteresowania. Cóż, wygląda na to, że niektórzy ludzie są gotowi zapłacić fortunę za kawałek płótna z namalowaną na nim kobietą i zegarkiem.

Nie możemy jednak zapominać, że obraz ten przedstawia francuską malarkę Marie-Therese Walter, należał do zmarłej Emily Fisher Landau a został namalowany przez Pabla Picassa. To naprawdę fascynujące, jak można połączyć sztukę, pieniądze i historię w jednym dziele.

Ale czy to oznacza, że warto interesować się sztuką? Cóż, z pewnością sprzedaż tego obrazu jest dowodem na to, że sztuka może być nie tylko piękna, ale również bardzo opłacalna. Może warto zacząć inwestować w obrazy zamiast w akcje?

Oczywiście, nie każdy może sobie pozwolić na zakup obrazu za taką sumę. Ale to nie znaczy, że nie możemy cieszyć się sztuką. W końcu wystarczy wejść do muzeum, galerii lub nawet przeglądać reprodukcje online, aby odkryć świat piękna i inspiracji.

Tak więc, choć sprzedaż „Kobiety z zegarkiem” może wydawać się szalona, nie warto zrażać się wysokimi cenami dzieł sztuki. Sztuka jest dla wszystkich, niezależnie od portfela. A kto wie, może już niedługo to my będziemy sprzedawać nasze obrazy za fortunę?

Znalazłem też ciekawy artykuł o mistrzu i jego muzach, to tak przy okazji, który możecie przeczytać i zrozumieć niektóre portrety Picassa.
Link do artykułu TUTAJ

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze