Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Kopciuszek 2.0

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: 2 minuty

Świat pełen smartfonów i marzeń

W pewnym nowoczesnym mieście, gdzie drapacze chmur rywalizowały z niebem o uwagę przechodniów, a światło ekranów smartfonów było jaśniejsze niż gwiazdy, żyła sobie pewna dziewczyna o imieniu Klara. Nazywano ją Kopciuszkiem, nie dlatego że czerniała od sadzy – oj, nie! – ale dlatego, że każdy kąt jej małego mieszkania był zapełniony popiołem z palonych przez nią nadziei na lepsze jutro.

Życie między sprzątaniem a mediami społecznościowymi

Klara mieszkała z macochą i dwiema przyrodnimi siostrami, które były tak zapatrzone w swoje smartfony, że nawet nie zauważały jej obecności, o ile nie chodziło o to, aby zrobić im kolejną kawę albo podać ładowarkę. Dziewczyna marzyła o karierze projektantki mody, ale każdy wolny moment spędzała na sprzątaniu po swoich domownikach i przewijaniu bez końca mediów społecznościowych, obserwując życie, które pragnęła mieć.

Bal Influencerów

Pewnego dnia w mieście zorganizowano wielki bal – Bal Influencerów. Wszyscy, którzy mieli coś do powiedzenia w świecie social mediów, mieli się tam pojawić. To była szansa dla Klary, aby pokazać światu swój talent. Jednak macocha i przyrodnie siostry szybko zgasiły jej nadzieje, zabraniając jej pójścia na bal i każąc przygotować im oszałamiające stroje.

Kiedy nadeszła noc balu, Klara została w domu. Siedziała na podłodze wśród tkanin i szpilek, otoczona przez sterty projektów, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Wtedy w jej pokoju pojawiła się Hologramowa Dobra Wróżka. Zamiast różdżki miała tablet, a jej czarodziejskie zaklęcia były aplikacjami zmieniającymi rzeczywistość.

Hologramowa Dobra Wróżka

„Klara, czas aktualizować twój system życia,” powiedziała wróżka z uśmiechem. „Załóż te cyfrowe szpilki i ten laserowo cięty strój – stworzony przez ciebie, oczywiście. Ale pamiętaj, o północy twoja aplikacja wygaśnie i musisz wrócić.”

W mig Klara przemieniła się w gwiazdę wieczoru. Jej strój był tak innowacyjny, że wszyscy goście balu przestali patrzeć w swoje ekrany tylko po to, aby ją podziwiać. Zdjęcia Klary szybko stały się wiralem w sieci, a hashtagi z jej imieniem wzbijały się na szczyty trendów.

Niestety, jak to bywa w bajkach i w życiu cyfrowym, czas szybko mijał. Gdy zegar wybił północ, Klara musiała uciekać, zostawiając za sobą jedną cyfrową szpilkę – prototyp inteligentnego obuwia, które samo dopasowywało się do stopy właściciela.

Poszukiwania przystojnego CEO

Następnego dnia całe miasto było obsesyjnie zainteresowane tajemniczą dziewczyną z balu. W końcu to właśnie Przystojny CEO – najbardziej wpływowy influencer – ogłosił cyfrowe poszukiwania właścicielki futurystycznej szpilki. Hasło #ZnajdźKopciuszka było wszędzie.

Kiedy Przystojny CEO dotarł do mieszkania Klary, macocha i przyrodnie siostry próbowały wcisnąć swoje stopy w zaawansowaną technologicznie szpilkę, ale bezskutecznie. W końcu Klara wyszła ze swojego pokoju i szpilka idealnie dopasowała się do jej stopy.

Sukces w świecie mody

„Jesteś tą dziewczyną z balu!” zawołał Przystojny CEO. „Twój styl jest wyjątkowy! Chcę, żebyś dołączyła do mojej firmy jako główna projektantka!”

I tak Klara stała się sensacją świata mody. Jej projekty zdobywały serca użytkowników internetu na całym świecie. A macocha i przyrodnie siostry? O dziwo, stały się jej największymi fankami – przynajmniej na Instagramie.

Życie po happy endzie w epoce cyfrowej

A co z Klarą i Przystojnym CEO? Cóż, nie potrzebowali magicznych zaklęć ani wróżek, aby zrozumieć, że ich połączenie talentu i pasji mogło zdziałać cuda. Razem stworzyli markę, która była więcej niż tylko modą – była symbolem przemiany i siły marzeń.

Żyli długo i szczęśliwie w świecie pełnym lajków, udostępnień i pozytywnych komentarzy. Bo przecież każda bajka musi mieć szczęśliwe zakończenie – nawet ta 2.0.

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze