Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Bezos kontra Musk: kosmiczna wojna o chrupki z nieba!

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: < 1 minuty

Ach, jak wspaniale obserwować bitwę miliarderów! Bezos wskakuje na ring z Muskiem, a na horyzoncie widać kosmiczne światełka. Co jeśli powiedzielibyśmy, że zamiast gwiazd, niedługo na niebie zobaczymy choinkę? Tak, tak, nie żartuję! Kosmiczną choinkę! Miliarderzy postanowili postawić nas przed wyborem: kontemplować piękno wszechświata czy podziwiać ich „świetlne zabawki”.

Wszystkie satelity Starlink wokół Ziemi

Amazon zamierza podświetlić niebo dzięki Projektowi Kuiper, odpowiedzi na Starlink od SpaceX. Nieważne, że satelity Muska już błyszczą jak dekoracje świąteczne. Bezos chce dodać do tego swoje własne „lampki choinkowe”!

A czy wspomniałem, że te satelity mogą zakłócać obserwacje radioteleskopów? No cóż, może astronomowie będą musieli zrezygnować z badania wszechświata i zadowolić się podziwianiem światełek.

Oczywiście, Amazon ma wielkie plany dla Projektu Kuiper. Chcą połączyć najlepsze cechy Starlink i OneWeb. Ciekawe czy naukowcy będą w stanie odróżnić te satelity na niebie?

No i na koniec, dla tych, którzy martwią się o kolizje rakiety z satelitami: nie martwcie się! Przecież zawsze możemy dodrukować kolejne satelity! Przyszłość wygląda jasno… dosłownie.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze