Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Księżyc Żniwiarzy

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: 2 minuty

Pełnia Księżyca we wrześniu zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza tylko jedno – czas na podziwianie Księżyca Żniwiarzy! Choć nazwa brzmi trochę dziwnie, to warto wiedzieć, że to zjawisko astronomiczne ma swoje korzenie w starożytnych wierzeniach Egipcjan. Dla nich pełnia Księżyca we wrześniu była oznaką nadchodzącej pory deszczowej, która kończyła półroczny okres suszy. Dzięki temu rolnicy mogli zbierać plony, a my możemy podziwiać piękno Księżyca.

Kiedy dokładnie będzie można podziwiać pełnię Księżyca we wrześniu?

Tarcza Księżyca osiągnie pełnię 29 września o godzinie 11:58, ale najlepszy moment na obserwację to wieczór, gdy zapadnie zmrok. Warto jednak pamiętać, że księżyc możemy oglądać kilka dni przed i kilka po całkowitej pełni Księżyca, a że mamy piękny i bezchmurny wrzesień, można już robić przymiarki.
Może znajdą się chętni na spędzenie piątkowej nocy w zacisznym miejscu i robieniu zdjęć? Jeśli tak, proszę o kontakt na radiowym Facebooku!

Pewnie wiecie i to, że niektórzy ludzie podczas pełni Księżyca we wrześniu mogą odczuwać problemy ze snem, zmęczenie czy lęk. Są też tacy, którzy pod wpływem tego zjawiska czują potrzebę głębokiej metamorfozy. Cóż, każdy reaguje inaczej, ale jedno jest pewne – pełnia Księżyca we wrześniu zawsze wzbudza wiele emocji.

Chiny również mają swój sposób na celebrowanie tego zjawiska. Tam Księżyc Żniwiarzy jest powiązany z obchodami Święta Środka Jesieni, a przy tym okazja do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi oraz podziwiania piękna Księżyca we wrześniu. Może warto by pomyśleć o takiej tradycji i u nas?

A jak najlepiej oglądać pełnię Księżyca we wrześniu?

Wystarczy wybrać się w miejsce, gdzie nie ma sztucznego światła, aby widoczność była jak najlepsza. Nie trzeba również specjalnego sprzętu obserwacyjnego – wystarczą nasze oczy i chęć podziwiania piękna natury.

Tak więc, jeśli chcecie poczuć magię pełni Księżyca we wrześniu, już teraz zaplanujcie wieczorną wycieczkę i cieszcie się pięknem Księżyca Żniwiarzy.

A ta propozycja na wspólne robienie zdjęć jest aktualna i czekam na wasze propozycje aż do piątku do godziny 17:00. Później to już sam się będę zbierał do wyjścia w teren – szczyt Baraniej Góry 🙂

Jeszcze tylko mapka z trasy przejścia, jeśli będą chętni.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze