Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Magiczno-zimowo-świąteczne klimaty

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: < 1 minuty

Choć za oknem śniegu jak na lekarstwo i gwar codzienności ciągle jeszcze przebija się przez szyby, przenieśmy się w magiczno-zimowo-świąteczne klimaty (ale tylko na chwilę, bo przecież trzeba powoli szykować się do świąt) i przenieśmy się w zaczarowany świat, który istnieje gdzieś pomiędzy górską ścieżką a kanapą w salonie.

Zamknijcie oczy i przez chwilę wyobraźcie sobie, jak idziecie górską drogą; widzicie delikatnie opadające płatki śniegu, które tańczą w rytm zimowego wiatru. Dźwięk dzwoneczków rozbrzmiewa w powietrzu, a światło lampek odbija się w lśniących śnieżynkach. Wchodzicie do starego drewnianego góralskiego domu, a tam wszystko udekorowane jest białymi girlandami, lśniącymi bombkami i migoczącymi światełkami na przecudnym drzewku świerkowym.

Powoli dociera do nas aromat świątecznych przypraw – cynamonu, goździków i pomarańczy, które wypełniają przestrzeń ciepłym, przytulnym zapachem. A gdy na dworze robi się naprawdę chłodno, otulamy się miękkim kocem, zaparzamy gorącą czekoladę i pozwalamy sobie na chwilę relaksu przy blasku świec i dźwięku ulubionych kolęd.

Niech to krótkie marzenie będzie dla Was inspiracją do stworzenia własnej, zimowej krainy, pełnej radości i miłości. Pamiętajcie, że nawet najmniejszy detal może przemienić nasze otoczenie w czarodziejski zakątek.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze