Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Najstarsze Audi na świecie

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: 2 minuty

Swego czasu, spacerując po salach Muzeum Techniki w Pradze w poszukiwaniu innego modelu samochodu, nie spodziewałem się, że natknę się na najstarszy istniejący egzemplarz samochodu Audi. Muszę przyznać, że było to niezwykłe doświadczenie.

Dokumentując eksponaty za pomocą zdjęć i filmów, wdałem się w rozmowę z jednym z pracowników muzeum, którzy dbają o to, aby „miłośnicy” techniki nie zabrali ze sobą żadnych bezcennych pamiątek. W pewnym momencie wspomniał, że w muzeum znajduje się najstarszy zachowany egzemplarz samochodu Audi i zaoferował, że mnie tam zabierze. Z radością skorzystałem z tej okazji.

W trakcie naszej wędrówki opowiedział mi także historię nazwy marki tak popularnego dziś samochodu. Udało mi się namówić go na powtórzenie tej historii do kamery, co udało się uwiecznić na filmie.

Poniżej znajdziecie krótki fragment z naszej rozmowy. Całość jest dłuższa i w języku czeskim, więc moglibyście mieć trudności w zrozumieniu, a ten fragment jakoś może sobie przyswoicie 🙂 Warto się z nią zapoznać, aby poznać tę fascynującą historię, co dodatkowo uzupełniam zdjęciami, w tym jednym z tablicą informacyjną w języku angielskim – ta będzie bardziej dla was zrozumiała.

Krótką historię Audi, teraz już w naszym ojczystym, znajdziecie TUTAJ

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze