Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

TikTok – nowa nekromancja dla smakoszy?

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: 2 minuty

Nowa Era w TikToku: nekromancja kulinarna

Czy kiedykolwiek myśleliście, żeby wskrzesić duszę poprzez… przepis kulinarny? Ech, ta technologia! TikTok to nie tylko tańce i trendy mody. To również… cmentarze i kuchnia. Świat jest pełen niespodzianek, prawda?

Lody z… nagrobka? Niesamowita podróż Rosie Grant

Weźmy na przykład historię Rosie Grant: W samym środku dnia, postanowiła ona upichcić lody. Nic dziwnego, prawda? Ale w tej historii chodzi o to, dla kogo te lody były. A były dla pewnej pani Montfort. Mały szkopuł? Pani Montfort nie żyje od 16 lat. Ale przecież dlaczego pozwolić, aby śmierć przeszkodziła w dobrej zabawie i… lodach?

Droga od przepisu wyrytego na nagrobku w Nowym Jorku, do lodów na nagrobku w Portland nie była prosta. Ale kto by przypuszczał, że „kulinarna archeologia” w stylu Rosie stanie się hitem internetu? Kto by pomyślał, że amerykańskie cmentarze staną się kopalnią starych, smakowitych przepisów? A Rosie, z bibliotekoznawczyni stała się… kulinarno-cmentarnym medium!

@ghostlyarchive

“A Good Carrot Cake” 2 cups of flour 2 tsp baking powder 1 1/2 tsp soda 1 tsp salt 2 tsp cinnamon 1/2 cup chopped nuts 4 eggs 2 cups sugar 1 1/2 cups oil 2 cups grated carrots 1 (8 1/2 oz) crushed pineapple, drained Soft together flour, baking powder, soda, salt, and cinnamon. Stir in oil, pineapple, carrot, nuts, flour, mixture. Turn into 3 greased and floured 9 inch round cake pans. Bake at 350 F for 35-40 minutes. Cool in pans for 10 minutes, remove to wire racks, cool well. Vanilla cream cheese frosting; 1/2 cup butter 1 tsp vanilla 1 (8oz) cream cheese 1 pound powdered sugar, sifted Mix butter, cream cheese, vanilla, then add sugar. Frost between layers, top and sides. #carrotcake #gravestonerecipe #recipesoftiktok #recipegravestone #gravetok #recipeshare #cemeteryexploring #recipetok #fyp

♬ Makeba – Jain

Od bibliotekoznawstwa do kulinarnego medium

Pasja, która rozpoczęła się w trakcie stażu w archiwum cmentarnym, kiedy to jej profesor zasugerował, aby podzielić się znalezionymi ciekawostkami, dotyczącymi historii cmentarnych na TikToku, stała się niezwykle popularna. I zamiast wiedźm i wróżek, mamy konto na TikToku – gdzie duchy dzielą się przepisami z drugiego świata.

Jest jednak pewien problem – duchy, choć są wyjątkowo pomocne w dostarczaniu przepisów, są nieco niedbałe, jeśli chodzi o dokładne instrukcje. No ale cóż, duchy mają pewnie inne rzeczy na głowie!

Tajemnicza tradycja: Dlaczego przepisy na nagrobkach?

Pewnie też zadajecie sobie pytanie: dlaczego ludzie wyrpisywali przepisy na nagrobkach? Rosie mówi, że to nostalgiczne połączenie, celebracja życia. Wyobraźcie sobie, że odwiedzacie nagrobek ukochanej babci i tam, obok dat i wspomnień, znajdujecie jej przepis na ciasteczka. To coś więcej niż pamięć – to tradycja, smak, chwile spędzone razem.

Przywołaj ducha… w kuchni! Dip serowy od Rosie

Chcecie spróbować? Oto dip serowy z „kulinarnego seansu” Rosie. Smacznego!

Dip serowy Deb Nelson:

30 gramów sera cheddar (roztopionego lub do smarowania)
1/4 szklanki majonezu
1/4 szklanki śmietany
pół łyżeczki czosnku w przyprawie
pół łyżeczki cebuli w proszku
trochę mleka
garść podsmażonego bekonu (najlepiej suszonego)
Na nagrobku nie ma dokładnych instrukcji na to, jak przygotować dip. Tak wykonała go Rosie:

Kto by pomyślał, że zwykły TikTok przeniesie nas na kulinarną wędrówkę pośród duchów? Technologia naprawdę potrafi zaskakiwać!
Jeszcze pytanie na koniec. Wiecie, że istnieje coś takiego jak tafofilia? Tafofile to ludzie, którzy między innymi lubią cmentarze.

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze