Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Potrzebne głosy na wypożyczalnię longboardów w Istebnej

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: < 1 minuty

Fundacja Równowagi i Odpowiedzialności Społecznej Longboard Kids, której celem jest promowanie aktywnego trybu życia z daleka od telewizora, smartfona czy komputera wprowadza dzieci, młodzież oraz całe rodziny w świat sportów deskowych za pomocą longboardów. Longboard w przeciwieństwie do deskorolki jest dłuższą deską z większymi kółkami, które pozwalają na płynną i stabilną jazdę poza skateparkami. Wygodna pozycja pozwala na przyjemne pokonywanie odległych dystansów niewielkim nakładem wysiłku co sprawia, że na całym świecie longboard szybko staje się modnym, praktycznym i ekologicznym środkiem transportu.

Celem Fundacji jest promowanie aktywnego trybu życia i spędzania wolnego czasu całą rodziną. Założyciele swoim przykładem pokazują, że posiadanie dziecka nie wyklucza z aktywności fizycznej, wręcz przeciwnie wspólna pasja do sportu scala rodzinę, lokalną społeczność i pozwala na wspólne spędzanie czasu. 

Dzięki działaniom Fundacji w wiejskiej gminie Istebna liczącej niecałe 12 tys. mieszkańców ponad 1tys. dzieci przeszło w szkołach darmową naukę podstaw jazdy na longboardzie. Organizowane są cotygodniowe otwarte spotkania longboardowe podczas, których każdy może spróbować swoich sił i pojeździć wspólnie z innymi.

Fundacja organizuje również liczne wyprawy na longboardach po okolicznych ścieżkach, wyjazdy na zawody longboardowe, wymianę pomiędzy dziećmi i młodzieżą jeżdżącą na longboardach z innych miejscowości, animacje na longboardach podczas lokalnych eventów. 
Środki pozyskane w konkursie Społecznik 2.0 pozwolą nauruchomienie ogólnodostępnej wypożyczalni longboardów

Zapraszamy do głosowania!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze