Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Rozkwitać

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: 2 minuty

Ten mieszkający w Kapsztadzie artysta Daniel Popper znany jest ze swoich wielkich rzeźb postaci ludzkich, ozdobionych lub przebitych gęstymi baldachimami listowia. Jedna z jego prac „Thrive” (Rozkwitać) ma 9 metrów wysokości i jest zbudowana z 14 ton betonu zbrojonego włóknem szklanym. Dzieło można zobaczyć w Society Las Olas, kompleksie mieszkalnym w Fort Lauderdale na Florydzie, gdzie funkcjonuje jako stała publiczna instalacja artystyczna.

 

popper 1
popper 2
popper 3
popper 4


Prace Poppera są często tymczasowe, z instalacjami na światowych festiwalach muzycznych, takich jak Electric Forest w USA czy Boom Festival w Portugalii, gdzie czasami zajmują centralne miejsce.
Dlatego też kolejna praca powstała w ramach Festiwalu sztuki i kultury w Tulum w Meksyku, gdzie stworzył kolejne dzieło sztuki. Instalacja nosi tytuł „Ven a la Luz” (Wyjdź do światła) i składa się z drewna i liny uformowanej w kobiecą postać. Jej tors wypełniony bujnymi, zielonymi roślinami, które tworzą przejście, przez które widzowie mogli przejść.
Ven a La luz został na stałe zainstalowany w kurorcie Ahau Tulum po zakończeniu inauguracyjnego festiwalu.

 

popper 1 960x9602xa 
 popper 2 960x9602x
 popper 3 960x9602x
 popper 6

 

Więcej wielkoformatowych rzeźb Poppera można zobaczyć na jego stronie internetowej i Instagramie, a szczęśliwcy mogą je zobaczyć na żywo 🙂

Na zachę 

 
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze