Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Rozmowy Radia Istebna – Grzegorz Michałek

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: 2 minuty

Dla Grzegorza Michałka jeden mały kamyk stał się impulsem do odkrycia i doskonalenia sztuki, w tym przypadku mówimy o rzeźbiarstwie, ale też i pewnej filozofii życiowej. O tym wszystkim opowie nam w naszej radiowej rozmowie.
Zapraszam.

{source}
<!– You can place html anywhere within the source tags –>
<iframe width=”620″ height=”368″ src=”https://www.youtube.com/embed/ViSeSrSDsj8″ frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

<script language=”javascript” type=”text/javascript”>
// You can place JavaScript like this

</script>
<?php
// You can place PHP like this

?>
{/source}

„Grzegorz Michałek (Janosik) urodził się 7 sierpnia 1976 r. w Cieszynie. Antropolog kultury i rzeźbiarz. Dzieciństwo i okres dojrzewania spędził w Koniakowie, gdzie nasiąknął kulturą ludową i duchową Karpat, co jest widoczne w jego sztuce zarówno użytkowej jak i klasycznej. Naukę pobierał głównie w Cieszynie gdzie ukończył LO im. A. Mickiewicza, a później Etnologię na Uniwersytecie Śląskim. W tym okresie sporo podróżował m.in. do Gruzji, Indii i Nepalu. Pobierał również nauki u norweskiego artysty i designera Odda Eirika Helmersena w zakresie patynowania drewna i innych technik malarskich związanych z drewnem. Obecnie mieszka w Wiśle gdzie prowadzi Pracownię Rzeźby JanosikArt, oraz „Ogród Sztuk”, w której powstają plenerowe rzeźby przestrzenne w kamieniu i drewnie, rzeźbione balustrady i sztuka autorska. Jego prace znajdują się zarówno w kolekcjach prywatnych, ale również w parkach, ogrodach i innych przestrzeniach w kraju i za granicą”.

źródło: Ochorowiczówka
http://ochorowiczowka.pl/galeria/grzegorz-michalek/

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze