Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Szybszy niż Porsche i Lamborghini

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: < 1 minuty

Porsche potrzebuje 2.9 sekundy, Lamborghini 2,7 na rozpędzenie się do 100 km/h. Blade – samochód wydrukowany z drukarki 3D porzebuje tylko 2,2 sekundy aby osiągnąć taką prędkość i prześcignąć kultowe samochody.
Jest to rzecz niebywała, że drukarki 3D wchodzą coraz bardziej w nasze życie. Już nie tylko implanty, przedmioty codziennego użytku, a nawet części domów czy całe mosty można wydrukować tym sposobem. Teraz doszły do tego samochody!

Samochód z drukarki 3D, wydrukowany techniką aluminiowych elementów, jest o 90% lżejszy od klasycznego samochodu, nie przestając przy tym spełniać wszystkich norm bezpieczeństwa! Mało tego, będą emitowały tylko 1/3 tego, co auta elektryczne.
Pod maską samochodu znajdziemy silnik o mocy 700 koni, co czyni z niego prawdziwego demona prędkości. Jest jednak jedna niewiadoma – cena.
Firma zamierza wyprodukować tylko ograniczoną ilość tych samochodów, a to każe przypuszczać, że raczej spotkamy go na autostradach Kataru czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, niż sunącego po naszych drogach powiatowych.

 

{gallery}Blade:::0:0{/gallery}

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze