Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Trójstyk

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: 2 minuty

Często, pochłonięci codziennością, przemierzamy te same trasy nie zauważając skrywanych tuż obok ciekawostek. Wystarczy jednak zwolnić, odłożyć na bok bieżące sprawy i pozwolić sobie na chwilę zaciekawienia, by odkryć coś wyjątkowego tuż obok nas.

Dziś zapraszam Was do odwiedzenia takiego ciekawego miejsca, gdzie kiedyś imperia się stykały, a teraz jest to ciekawostka historyczno-geograficzna. Trójkąt Trzech Cesarzy to miejsce, gdzie granice dawnych potęg – Prus, Austrii i Rosji – kiedyś się łączyły.
Chociaż dawne granice zostały zmienione przez zrządzenia losu i decyzje polityków, nadal są symbolem siły, jaka kształtowała naszą historię.

Choć Hohenzollernowie, Romanowowie i Habsburgowie dawno przestali dzielić i rządzić, wspomnienie tamtych czasów pomaga zrozumieć, jak potężne imperia mogły kształtować rzeczywistość. Ale przede wszystkim, należy uświadomić sobie, że niezależnie od zmieniających się granic, to, co mamy w sobie, pozostaje niezmienne.

Tymczasem woda z dwóch rzek łączy się, tworząc nową rzekę – czyż nie jest to doskonała metafora dla naszej własnej nieustannej ewolucji i adaptacji?

Serdecznie zapraszam Was do odwiedzenia tego miejsca, które na pewno dostarczy Wam wiele do przemyślenia i odkrycia. Znajdziecie go na styku Mysłowic i Sosnowca, gdzie łączą się wody Białej i Czarnej Przemszy, z których powstaje Przemsza.

Na koniec kilka starych pocztówek i… pstrykniętych (oprócz jednego) zdjęć 🙂

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze