Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Wielkie Narodowe Pisanie!

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: < 1 minuty

Akcji, której celem jest wzrost aktywnego uczestnictwa Polaków w życiu kulturalnym oraz uwrażliwienie na działania dobroczynne.

Przeprowadziliśmy pilotażowo projekt w gminie na południu Polski i widać w nim duży potencjał w rozszerzeniu na skalę ogólnopolską.

Rozpoczynamy właśnie Wielkie Narodowe Pisanie! Wspólnie napiszemy Pana Tadeusza oraz pozostałych polskich pisarzy.

Zadaniem każdego, kto weźmie udział w tej akcji, będzie odręcznie przepisanie losowo wybranej z dostępnych stron z Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Tekst należy napisać na papierze formatu A4 – zwykły z drukarki w trzech kopiach i każdą tak przepisaną stronę zakończyć: Napisał(a) własnoręcznie i pod tym wpisujemy miejscowość i datę oraz składamy podpis. 

Następnie złożyć do koperty i wysłać listem poleconym! Na adres:

Partnerstwo i Rozwój

Istebna 739

43-470 Istebna

Wcześniej oczywiście prosimy o przesłanie zdjęcia do naszej galerii. Można w tym celu wykorzystać formularz kontaktowy: http://radioawangarda.pl/kontakt

Po zebraniu wszystkich stron Pana Tadeusza, dołożymy jeszcze rysunki malarzy biorących udział w tej akcji, całość oprawimy ręcznie, a następnie podzielimy według klucza: jeden egzemplarz do archiwum, jeden do depozytu, z przeznaczeniem do licytacji na wyjątkową okazję promującą rozwój aktywności kulturalnej. Trzeci egzemplarz wystawimy na licytację w formie pojedynczych stron, z której dochód przeznaczamy na:

– rozwój aktywności kulturalnej i zwiększenie udziału Polaków w życiu kulturalnym oraz wsparcie działań w zakresie kultury, dobroczynności, dzieci.

Bardzo proszę o przekazanie tego zaproszenia do kolejnych znanych ludzi pióra, dziennikarzy, malarzy, aktorów, muzyków, sportowców….

Oby jak największa liczba osobowości znalazła się w tym nietuzinkowym wydawnictwie!

Oczywiście będziemy na bieżąco informować o rozwoju akcji poprzez portale społecznościowe oraz media, które poprosimy o objęcie patronatem to wydarzenie.

Dziękuję za wsparcie i proszę przekazać niniejszy apel do kolejnych osób.

Wielkie Narodowe Pisanie rozpoczynamy od „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Corocznie będziemy pisać kolejną książkę naszych autorów!

Pozdrawiam

Józef Michałek

Koordynator projektu

 

Galeria pisarzy Pana Tadeusza – wkrótce

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze