Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Wyjątkowy Challenge Malarski!

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: 3 minuty

Cześć wszystkim Twórcom sztuki!

Dzisiaj mamy dla Was niezwykłe wyzwanie, które połączy literaturę z malarstwem i stworzy niezapomniane dzieło artystyczne. Pragniemy Was zaprosić do udziału w naszym Challenge’u, który nie tylko dostarczy Wam kreatywnej frajdy, ale także da szansę na promocję Waszej sztuki na szeroką skalę.

Reguły Challenge’u Malarskiego

Reguły są proste. Wyzwanie polega na przepisaniu jednej strony z „Pana Tadeusza” – epickiego poematu Adama Mickiewicza, który jest skarbem polskiej literatury. Ale to nie wszystko! Musicie także zilustrować przepisany fragment w dowolnej technice malarskiej na kartce formatu A4, abyście mogli oddać hołd zarówno słowu, jak i obrazowi.

Tutaj przykłady, jak prawidłowo należy wykonać

  1. Wzór przepisywania tekstu „Pana Tadeusza”

2. Dwa przykłady wykonania ilustracji.

Pionowy

Poziomy

3. Tak powinny wyglądać strony w całej księdze

Wersja pionowa

Wersja pozioma

Rejestracja i udokumentowanie udziału

Zarejestrować swój udział w Challenge’u Malarzy możecie za pomocą formularza, który znajdziecie pod tym linkiem: KONTAKT

Po rejestracji otrzymacie losowo wybraną stronę z „Panem Tadeuszem” oraz szczegółowe wskazówki dotyczące pisania i malowania.

Po przyjęciu naszego zaproszenia i wykonaniu zadania, Waszym zadaniem będzie nominowanie kolejnych trzech malarzy, którzy wezmą udział w wyzwaniu.

Pamiętajcie, aby udokumentować swój udział w Challenge’u, wykonując zdjęcie przepisanej i zilustrowanej strony „Pana Tadeusza” i przesłanie na adres: challange@radioawangarda.pl. Z nadesłanych zdjęć stworzymy galerię artystów biorących udział w tym niezwykłym projekcie. Dopiero po tym możecie nominować kolejne trzy osoby, aby kontynuować tę szlachetną i twórczą grę.

Prezentacja wydarzenia i magiczne widowisko

Nasze wyjątkowe wydarzenie, podczas którego prezentowane będą Wasze dzieła, odbędzie się 15 września w pięknym cieszyńskim teatrze. To właśnie tam, przy udziale mediów, chcemy stworzyć magiczne widowisko, w którym słowo i obraz połączą się w harmonii, ożywiając arcydzieło Mickiewicza na nowo.

Dziękujemy Wam za udział w tej jedynie w swoim rodzaju zabawie artystycznej, która ma szansę stać się wielkim sukcesem i odbić się szerokim echem w Polsce. Będziemy również zapraszać media, aby wspólnie promować Wasze wyjątkowe i inspirujące prace.

Przyjmijcie nasze wyzwanie, rozpalcie płomień kreatywności i dołączcie do nas w tym niezwykłym połączeniu literatury i sztuk wizualnych. Czekamy na Wasze arcydzieła, które staną się częścią tej niezapomnianej podróży artystycznej!

Do zobaczenia na stronie www.radioawangarda.pl i w cieszyńskim teatrze!

Z poważaniem,

Zespół Challenge’u Malarzy

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze