Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Wieczorny spektakl

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: < 1 minuty

Dziś wieczorem na niebie będzie się działo! Księżyc zostanie częściowo zaćmiony, a każdy, kto nie zasnął przed telewizorem, będzie miał okazję podziwiać ten kosmiczny spektakl. To jedno z tych wydarzeń, które warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Nie tylko dlatego, że to dowód na to, że Ziemia jest kulą (co, przyznajmy, jest całkiem fajne), ale też dlatego, że to po prostu niesamowite wrażenie.

Ale co to takiego to zaćmienie? Otóż Księżyc obiega Ziemię po orbicie, która jest nachylona w stosunku do płaszczyzny ekliptyki. A co to jest ekliptyka? To po prostu płaszczyzna, w której Ziemia obiega Słońce. Czasem cień rzucany przez Ziemię w przestrzeń kosmiczną przesłania Księżyc w całości, a czasem tylko częściowo. Dziś wieczorem będziemy mieli do czynienia właśnie z tym drugim przypadkiem.

Jeśli jeszcze nie widziałeś zaćmienia Księżyca, to koniecznie włącz sobie telewizor o 22:15 i przygotuj się na kosmiczną ucztę dla oczu. A jeśli już widziałeś, to pewnie wiesz, że warto zobaczyć to jeszcze raz. Bo każde zaćmienie jest inne i każde ma swój urok.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze