Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Datownik naukowy #2

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: < 1 minuty

Co wydarzyło się 27 marca

W 1923 roku amerykański naukowiec Lee DeForest opatentował triodę, co umożliwiło rozwój radia i innych form komunikacji bezprzewodowej.

W 1958 roku amerykański naukowiec Vannevar Bush zmarł w wieku 84 lat. Był on pionierem w dziedzinie inżynierii elektrycznej i informatyki, a także był jednym z twórców pierwszego komputera cyfrowego.

W 1964 roku naukowcy James Watson i Francis Crick otrzymali Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny za odkrycie struktury DNA.

W 1970 roku chiński naukowiec Jao Tsung-I odkrył jedno z najstarszych chińskich zwojów z tekstem konfucjańskim, datowanym na ok. 300 r. p.n.e.

W 1977 roku Voyager 1 przeleciał obok Saturna, co umożliwiło naukowcom dokładniejsze badanie tej planety i jej księżyców.

W 1986 roku amerykański naukowiec Herbert Boyer otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za wkład w rozwój technologii DNA rekombinacyjnego.

W 1999 roku naukowcy z University of California w Los Angeles odkryli, że bakterie z rodzaju Deinococcus mogą przetrwać w kosmicznych warunkach i są w stanie odnowić swoje DNA po uszkodzeniu przez promieniowanie.

W 2002 roku naukowcy z University of California w Berkeley odkryli gen, który reguluje proces starzenia się organizmu.

W 2012 roku naukowcy z University of Oxford opublikowali badania, z których wynikało, że kolor oczu może wpływać na skłonność do depresji.

W 2019 roku naukowcy z University of Texas w Austin opracowali nową metodę usuwania dwutlenku węgla z powietrza, która może przyczynić się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze