Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Szanowni miłośnicy nostalgicznych rozrywek

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: 3 minuty

Zaproszenie do literackiej przygody: „Piszemy Pana Tadeusza!

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak to jest być częścią żywej historii? A może chcielibyście poczuć na własnej skórze, jak to jest być piórem Adama Mickiewicza? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, mam dla Was propozycję, która rozpali Wasze serca niczym iskra poetyckiego zapału!

Zapraszam Was do udziału w wyjątkowej zabawie, która przeniesie nas w czasy, gdy „Pan Tadeusz” był jeszcze pisany. Każdy z Was, kto podejmie się tego wyzwania, otrzyma losowo wybraną stronę tej epopei narodowej bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową!

Chcesz być częścią naszego wyjątkowego projektu? Nic prostszego! Zarejestruj się poprzez formularz, który znajdziesz na końcu tekstu. W dowolnym dniu przygotuj kartkę i długopis, a następnie przepisz tekst, który otrzymasz, w wybranym przez siebie miejscu – niezależnie od tego, czy będzie to spokój Twojego domu przy ulubionej herbacie, czy też żywy gwar ulubionej kawiarni.

To jednak nie koniec niespodzianek! W ramach świętowania naszego wspólnego projektu zachęcam każdego uczestnika do uwiecznienia swojego wkładu pracy poprzez zrobienie selfie lub zdjęcia grupowego, jeśli praca odbywała się w gronie znajomych. Następnie proszę o przesłanie takiego zdjęcia na ten sam adres email, z którego otrzymaliście materiały do przepisania.

Uczcijmy z tego wydarzenia festiwal naszych tradycji pisarskich! Niech świat zobaczy, że nawet w dobie cyfryzacji, wciąż mamy zdolność kreowania dzieł sztuki piórem na papierze. Pozwólmy, aby każde eleganckie „s” i każdy śmiały akcent świadczyły o wspaniałości naszej mowy. Co więcej, poświęcenie zaledwie 15 minut na to zadanie to mały wysiłek dla tak wielkiego celu!

Serdecznie zachęcam do zaproszenia Waszych przyjaciół oraz znajomych do udziału w naszej akcji „Piszemy Pana Tadeusza!”. Mam nadzieję, że dzięki Waszemu wsparciu uda się zgromadzić liczne grono miłośników literatury. Podzielcie się proszę tą wiadomością, aby inicjatywa nabrała rozgłosu i aby duch Mickiewicza mógł radować się naszym przedsięwzięciem z wysokości niebios.

Jeśli ktoś chciałby wziąć udział w specjalnym konkursie, gdzie nagrodą jest wylosowanie stron do specjalnego albumu, który zostanie wydany i zaprezentowany 4 października w Paryżu z okazji 190-lecia pierwszego wydania, wystarczy wysłać przepisaną stronę na podany adres:

Fundacja Partnerstwo i Rozwój
43-470 Istebna 739

Do zobaczenia w świecie słów i linijek!

Wasz literacki spiskowiec,

Józek

P.S. Pamiętajcie, że jesteśmy z krwi i kości – niech nasze pisma, nawet te najbardziej pokręcone, będą tego najlepszym świadectwem!


REJESTRACJA

Posłuży do bieżącego kontaktu
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze