Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Urodziny Mistrza Lema

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: 2 minuty

Dziś, w dniu 101. rocznicy urodzin tego wybitnego pisarza gatunku hard science fiction, filozofa, futurologa oraz krytyka, przeczytajmy coś z jego twórczości, choćby niewielki fragment, albo choć obejrzyjmy jedną z filmowych adaptacji, a jest ich całkiem sporo – pod linkiem znajdziecie zestawienie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Adaptacje_filmowe_i_telewizyjne_dzie%C5%82_Stanis%C5%82awa_Lema

Lem jest najczęściej tłumaczonym polskim autorem i jednym z najbardziej znanych twórców literatury SF na świecie, którego sława wykracza znacznie poza grono miłośników science-fiction. A Sapkowski? A Sapkowski tuż za nim, ale o nim innym razem.

O Lemie napisano tyle, że nie ma potrzeby powielać – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę i znajdziecie tam całkiem sporo informacji o nim.
Dodam tylko dla zachęty trailer, a cała reszta zależna jest już tylko od waszej wyobraźni i chęci 🙂

 

{source}
<!– You can place html anywhere within the source tags –>
<iframe width=”921″ height=”498″ src=”https://www.youtube.com/embed/7rXPcv-kVgU” title=”GŁOS PANA trailer ZWIASTUN napisy PL HD BOMBA FILM” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

<script language=”javascript” type=”text/javascript”>
// You can place JavaScript like this

</script>
<?php
// You can place PHP like this

?>
{/source}

 

Na koniec opinia nie jednego z wielu krytyków literackich, a zwykłego czytelnika z… Czech. „Lze bez jakékoli nadsázky říci, že dnes autor jeho kalibru v žánru science-fiction neexistuje.”, co można przetłumaczyć: Bez przesady można powiedzieć, że dziś autor jego kalibru nie istnieje w gatunku science-fiction.
To powinno wystarczyć i nie zamierzam Was więcej zachęcać. Lema nie można nie znać!

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze