Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

„Astrofizyka dla zabieganych” – N. deGrasse Tyson

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: < 1 minuty

Astrofizyka w przerwie na kawę

„Astrofizyka dla zabieganych” – brzmi jak idealna lektura na przerwę w pracy, prawda? Neil deGrasse Tyson postanowił, że każdy z nas, nawet najbardziej zapracowany, może zostać mini-ekspertem od wszechświata. I to wszystko podczas picia jednej kawy! No, może dwóch.

Tyson – Twój nowy najlepszy naukowy przyjaciel

Neil deGrasse Tyson, znany z takich hitów jak „rozpowszechnianie wiedzy naukowej w przystępny sposób”, tym razem atakuje astrofizykę. Jego misja? Sprawić, żebyś Ty, ja i nasz sąsiad, wszyscy zrozumieli, co tam się dzieje w kosmosie, i to bez doktoratu z fizyki!

Przeczytaj również: „Rozmyślania” – M. Aureliusz

Kosmiczne przekąski umysłu

Każdy rozdział to taki mały kąsek kosmicznej wiedzy. Możesz zacząć od ciemnej materii, przejść do czarnych dziur, a skończyć na eksploracji kosmosu. To trochę jak bufet, tylko zamiast jedzenia – porcje wiedzy.

Przeczytaj również: „Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy” – S. Piasecki

Co nowego w astrofizyce?

Tyson nie tylko opowiada o tym, co już wiemy, ale też o tym, co możemy się dopiero dowiedzieć. Książka to nie tylko podróż po wszechświecie, ale też wycieczka po najnowszych teoriach i odkryciach.

Przeczytaj również: „Inaczej” – R. Kotarski

Nasze miejsce w kosmosie

A na deser, Tyson serwuje nam przemyślenia o naszym miejscu we wszechświecie. Jakie to uczucie wiedzieć, że jesteśmy tylko pyłkiem w kosmicznym wietrze? To troszkę jak spojrzenie w gwiazdy i zastanowienie się, czy tam na górze ktoś nie mruga do nas okiem.

Przeczytaj również: „Uległość” – M. Houellebecq

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?

Podsumowując, „Astrofizyka dla zabieganych” to jak szybki kurs bycia astrofizykiem, ale bez męczących egzaminów. Idealna dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć wszechświat, ale mają tylko chwilę czasu. Bo przecież kto z nas nie chciałby poznać tajemnic wszechświata między jednym spotkaniem a drugim?

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze