Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Dożynki w Istebnej – czyli jak zebrać ludzi w jednym miejscu i bawić się do rana!

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: < 1 minuty

Wczorajsze dożynki w Istebnej przeszły do historii jako niezapomniane wydarzenie. Ludzie z trzech wsi: Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa zebrali się razem, by uczcić tegoroczne plony. Piękna pogoda sprawiła, że wszyscy byli w doskonałych nastrojach, a atmosfera była niezwykle serdeczna.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w kościele, po której uczestnicy przejechali w korowodzie dzożynkowym do amfiteatru. Tam odbyły się okolicznościowe przemówienia, podziękowania dla gości oraz wręczenie chlebów dożynkowych. Wszystko to odbyło się w bardzo uroczystej atmosferze, która podkreślała wagę tego wyjątkowego dnia.

Nie mogło oczywiście zabraknąć zabawy i tańców. Wszyscy bawili się doskonale, a na twarzach pojawiły się szerokie uśmiechy. Właśnie takie chwile sprawiają, że warto żyć i cieszyć się każdą chwilą.

Jeśli nie mieliście okazji uczestniczyć w tych dożynkach, to mamy dla Was filmową relację z tego wydarzenia. Zobaczycie na nim wiele ciekawych momentów, które na pewno Was zainteresują.

Warto bowiem pamiętać o naszych tradycjach i kultywowaniu ich na co dzień.

Można było pokusić się o efektowne ujęcia, ciekawe momenty z obchodów, ale ja postanowiłem podzielić się z Wami zapisem dokumentalnym, skracając go znacznie i… nie komentując. Tak chyba jest najlepiej 🙂

Zapraszam na film z dożynek w Radiu Awangarda

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze