Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

10 serwisów książkowych, które musisz znać!

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: 2 minuty

Czytelnicy, uwaga! Oto lista serwisów internetowych, które warto znać, jeśli interesujecie się książkami i literaturą. Ale ostrzegam, nie znajdziecie tutaj zwykłych blogów książkowych. Tylko projekty prowadzone przez zespoły redakcyjne, które oferują różnorodne punkty widzenia i interpretacje.

Nakanapie.pl: klasyk czy zastygnięty projekt?

Na pierwszy ogień idzie nakanapie.pl. Serwis ten ma już ponad 10 lat i gromadzi informacje o gustach czytelniczych tysięcy użytkowników. Mimo to, to co mnie martwi, to słaba grafika, brak wersji mobilnej i coraz mniejsza aktywność w kanałach społecznościowych. Czyżby redakcja zasnęła na laurach?

Lubimyczytac.pl: twoja wirtualna biblioteka

Lubimyczytac.pl to kolejny serwis z misją. Popularyzuje czytelnictwo i nowe technologie, a jednocześnie buduje społeczność moli książkowych. Największą zaletą projektu jest możliwość tworzenia wirtualnych „Półek” z książkami oraz ogromna baza recenzji. Aplikacje mobilne i poprawna struktura witryny to tylko wisienka na torcie.

Biblionetka.pl: kiedy gigant wejdzie do gry

Biblionetka.pl to kolejny interesujący projekt poświęcony książkom. Na stronie znajdziemy pokaźny katalog tytułów, forum wymiany opinii oraz autorski system rekomendacji książek. Projekt ten należy do Grupy PWN i działa już od 2001 roku.

Booklips.pl: świeże spojrzenie na literaturę.

Booklips.pl to mój osobisty faworyt. Choć nie ma tak dużego stażu jak wcześniejsze projekty, to jednak poruszanie się po tym portalu sprawia mi dużo frajdy. Znajduję tu sporo cennych informacji na temat rynku książki, zapowiedzi i premiery wydawnicze, wywiady, ciekawostki i tematy okołoksiążkowe. Słowem – serwis z pomysłem. I co ważne, Booklips nie jest anonimowy, redakcja to konkretne osoby, a nie nicki i pseudonimy.

Granice.pl: korzenie literackiego internetu w Polsce!

Granice.pl to najstarszy serwis informacyjny o książce w polskim Internecie. Od 1999 roku łączy społeczność piszących i czytających oraz gromadzi wiadomości na temat rynku wydawniczego w Polsce. To co wyróżnia tę platformę to organizowanie przez redakcję Granic plebiscytów i konkursów tematycznych oraz możliwość prezentowania (poza recenzjami) własnej twórczości literackiej. Na pochwałę zasługuje także bogata baza recenzji (ponad 10 tysięcy tekstów) i książek (120 tysięcy opisanych tytułów).

Kawerna.pl: fantastyka w czystej postaci.

Kawerna.pl to ciekawy koncept tematyczny, niemal w całości poświęcony fantastyce. Znaleźć tu można recenzje książek, filmów i gier, nie brakuje felietonów czy ciekawostek. Szkoda tylko, że zakładki Wywiady i English Corner są aktualizowane tak rzadko.

Bookeriada.pl: odświeżający powiew w literackim świecie

Bookeriada.pl działa w sieci od trzech lat i jest to portal, do którego zaglądam najchętniej. To najbardziej wyróżniający się projekt z niebanalną grafiką, wyczerpującą liczbą recenzji, wywiadów i rzeczowych artykułów. Duże brawa za własne akcje i autorskie działy. Dla znudzonych quizy, konkursy, psychotesty. Świetna robota.

Booksweb.pl: młody, ale…

Na koniec mamy booksweb.pl – najmłodszy serwis ale już nawiązał współpracę z Biblioteką Narodową i instytucjami kulturalnymi. Choć treści tu jeszcze niewiele, trzymam kciuki za rozwój tego pomysłu.

No dobrze, a teraz wyzwanie dla Was! Czy znacie jeszcze jakieś ciekawe serwisy o książkach? Pamiętajcie jednak, że nie chodzi nam o blogi książkowe i literackie!

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze