Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

„Lunia i Modigliani” Sylwia Ziętek

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: < 1 minuty

Odkryj „Ciemną stronę sztuki” – historię malarstwa, pasji i poświęcenia!

Zanurz się w porywającej opowieści Sylwii Zientek, „Lunia i Modigliani”, która przenosi nas w głąb paryskiej bohemy początku XX wieku. Przeczytaj o emocjonalnych losach wrażliwych artystów, walczących z niezrozumieniem i brakiem środków do życia, gotowych poświęcić wszystko dla sztuki – nawet własne szczęście i miłość.

Poznaj fascynujące postacie, takie jak Amedeo Modigliani, którego dzieła dziś osiągają astronomiczne ceny, choć za życia był uważany za szaleńca. Odkryj niezwykłą historię Ludwiki Czechowskiej, młodej dziewczyny z ubogiej rodziny, która dzięki pasji do sztuki i wyjątkowym okolicznościom trafia do serca artystycznego Paryża.

LUNIA I MODIGLIANI – śladami bohaterów powieści SYLWII ZIENTEK

Przeczytaj o ich nietypowym związku, który jest symbolem walki o uznanie w trudnych czasach I Wojny Światowej. Odkryj, jak toczą się losy artystów, ich ekscentryczne zachowania, popadanie w alkoholizm, narkomanię i depresję, z jednej strony, ale też niezłomne dążenie do twórczości i sztuki ponad wszystko, z drugiej.

W powieści „Lunia i Modigliani”, autorka „Polek na Montparnassie”, Sylwia Zientek, z niezwykłym wyczuciem oddaje klimat paryskiej bohemy, zmagania z ubóstwem i walkę o przetrwanie, opisując barwne postacie artystów, marszandów i kolekcjonerów.

Czy zainspiruje Cię prawdziwa historia wzajemnej fascynacji, przyjaźni, a może nawet miłości pomiędzy Lunią Czechowską a Amedeo Modiglianim? Przekonaj się sam, jak ważną rolę odegrała Lunia w życiu tego genialnego artysty, którego dziś uważa się za jednego z najwybitniejszych malarzy.

Książkę kupisz tutaj:

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5034222/lunia-i-modigliani

Zapraszamy do lektury pełnej pasji, artystycznej wrażliwości i życia na krawędzi – „Lunia i Modigliani” czeka na Ciebie!

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze