Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

Sylwester w Pradze

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: 2 minuty

Ach, te Czeskie cuda! W Pradze, jak to w Pradze, muzyka gra nawet z fontann. A konkretnie mówiąc – z fontanny Czescy Muzykanci, która jest taką wisienką na torcie na placu Senovážné náměstí. Dzieło Jana Wagnera, znanego także jako Praska Wiosna lub Tańcząca Fontanna, to prawdziwy magnes na turystów i miejscowych. Coś w stylu: „Zobacz, jakie mamy fajne fontanny, a co u was?”.

Artystyczna Droga Anny Chromy

Z kolei Anna Chromy, która przebrnęła przez malarstwo, by wylądować w rzeźbiarstwie, wyczarowała na tej fontannie muzykantów. I to jakich! Nagrody lecą do niej jak muchy do miodu – Premio Michelangelo… Utworzyła nawet własną nagrodę – The Chromy Award. Woda w fontannie wśród rzeźb muzykantów to prawdziwy strumień orzeźwienia dla zmęczonych turystów. W Pradze na Sylwestra więc nie tylko można popatrzeć na fajerwerki, ale i na fontannę, która jakby śpiewa: „Witaj Nowy Roku, stary już poszedł spać!”

Cudowne Tło na Sylwestra

Podsumowując, Sylwester w Pradze to nie tylko kieliszek w ręku i odliczanie do północy. To także magia muzyki i szumu fontanny, które razem tworzą idealną scenografię do powitania nowego roku. Brzmi jak scenariusz na romantyczny film, prawda?

Jeśli szukasz magicznego początku Nowego Roku, to w Pradze zamiast bańki mydlanej masz fontannę, która gra muzykę, o reszcie atrakcji nawet nie wspomnę. Idealny plan na sylwestrową noc, prawda? Co tam zwykłe fajerwerki, kiedy masz fontannę tańczącą w rytmie Praskiej Wiosny!

Dala bardziej dociekliwych jeszcze tylko informacja o tym, że Czescy Muzykanci to kwartet złożony z mandolinisty, flecistki, skrzypka i trębacza, symbolizujących cztery wielkie rzeki – Ganges, Amazonkę, Dunaj i Missisipi.

Teraz to już nic was nie powinno zatrzymać przed popłynięciem w tę magiczną noc 🙂

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze