Słuchaj nas online

Informacje | Kultura | Rozrywka | Nauka

W godzinie próby – Kate Hewitt

Więcej od tego autora

Przeczytasz w: < 1 minuty

Historia o dwóch ścieżkach czasu i dwóch kontynentach, czasie wojny i pokoju, ale wewnątrz skrywa burzę emocji, tajemnic i bólu. Opowiada o błędach, których nie potrafimy sobie wybaczyć, czasem jesteśmy zadowoleni, że możemy się za nimi skrywać i nie brać udziału w realnym życiu. Abby wie, że powinna wyrwać się z marazmu przeszłości, odpędzić winę, a jednak w niej trwa. Simon także nie chce dać sobie rozgrzeszenia za minione postępowanie. Jednak czas płynie i litościwie stawia ich na wspólnej drodze. Poznajemy też Lily i Sophie oraz amerykańskich żołnierzy w czasie II wojny światowej; powoli poznajemy nici łączące wszystkich, zaczytujemy się w historię, którą było im dane przeżyć.

To opowieść o podejmowaniu decyzji pod wpływem chwili, będąc uczestnikiem wydarzenia, które może zaważyć na całym późniejszym życiu. Czy mamy prawo oceniać i karać? Czy jesteśmy pewni, że postąpilibyśmy inaczej? Kto dał nam prawo osądzania innych? Czy przebaczenie to wyzwanie?

Tajemnica nie zawsze bywa dobra, skrywa ból i żal. Poczucie winy, wstydliwe szczegóły z przeszłości. Ale nie definiuje nas jako człowieka. O tym decyduje całokształt życia, postępków z szeregu przeżytych lat, i na pewno nie jesteśmy odpowiedzialni za przewiny przodków.
Powieść ma przesłanie o darowaniu kary sobie i innym.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Koniecznie przeczytaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze